Gdzie na ryby – łowiska w Poznaniu i okolicach
Gdzie na ryby – łowiska w Poznaniu i okolicach

Łowiska w Poznaniu

 

Każdy początkujący wędkarz, ale również ci, którzy szukają sposobu na realizację swojej pasji w nowym miejscu zamieszkania, stają przed wyborem łowiska, czy to na dłuższy okres, czy na jeden wypad weekendowy. W trakcie wyboru zastanawiamy się, czy wybrać łowisko prywatne czy państwowe i podejmujemy szereg decyzji, które mają nas doprowadzić do jednego sukcesu – owocnych połowów. Sprawdź, jakie łowiska w Poznaniu zapewnią ci grube ryby.

W następnych tygodniach kontynuować będziemy cykl artykułów o atrakcyjnych dla miłośników kija miejscach, jak również wydarzeniach w okolicy , ciekawych z perspektywy wędkarstwa. Nie tylko podamy najpopularniejsze łowiska w regionie. W artykułach znajdziesz podsumowanie opinii ludzi, którzy znają te wody jak własną kieszeń. Przedstawiamy kompletny przewodnik po łowiskach, z których wrócisz z prawdziwym złotem.

Wydarzenia wędkarskie Poznań

Miasto widziane przez pryzmat wędkarski głównie z powodu targów, które, o czym zapewniają organizatorzy, są największym tego typu wydarzeniem w Europie. Rzeczywiście robią wrażenie. Rozmach i zainteresowanie, jakie targi budzą nie tylko wśród wędkarzy, ale i wystawców, wydają się zostawiać każdą inną okazję do zaprezentowania się dla największych producentów i firm wędkarskich daleko w tyle. Wspaniale być w miejscu, gdzie zapalonych na ryby wędkarzy jest tak wielu. Targi odbywają się w marcu, a bilet to koszt nie większy, niż kilkanaście złotych, więc warto odwiedzić w tym czasie Poznań, wybrać się na hale wystawowe, a w wolnym czasie oddalić się nieco od centrum i złowić parę rybek.

Wokół Poznania znajduje się wiele wód, z których mogą korzystać wędkarze. Co więcej, nie trzeba nawet wyjeżdżać poza granice miasta, bo już stosunkowo blisko centrum znajdziesz ciekawe zbiorniki.

Łowiska

Starorzecze Warty położone w pobliżu głównych arterii miasta, przez swoją historię, kryje w swoich wodach zdumiewający zapał lokalnych społeczników, dzięki którym 4 stawy do dziś obfitują w karpie. Podczas powodzi w 1984 r. większość ryb została zabrana przez ustępującą Wartę. Po utworzeniu Koła Miłośników Dębiny, ryby były sukcesywnie wpuszczane do stawów, dzięki czemu, wędkarze znowu mogli spędzać tam czas.

Wędkując w obrębie miasta trzeba liczyć się z opłatami, które mogą obejmować samego wędkarza, ale często również osoby towarzyszące muszą opłacić swój pobyt. Chociaż z wędkarstwem mogą nie mieć nic wspólnego i chcą jedynie spędzić miło czas na świeżym powietrzu, to aby towarzyszyć wędkarzowi, muszą wnieść opłatę. Także zabierane ryby są płatne. Wydane pieniądze przekładają się jednak na o wiele bardziej ekscytujące doświadczenia i dużą ilość ryb wpuszczonych do komercyjnego zbiornika wodnego. Teren wokół łowiska zazwyczaj jest zadbany i zagospodarowany właśnie z myślą o spotkaniach z bliskimi i przyjaciółmi, a zarośnięty gąszcz, który od razu odebrałby przyjemność z rodzinnego pikniku, tam się nie zdarza.

 

Łowiska Poznań i okolice

 

Piękna roślinność i bogata fauna łowiska Szachty nieustannie przyciągają zwolenników przyjemnie spędzonych chwil nad wodą. Ekosystem rozwinął się w miejscu dawnej kopalni odkrywkowej, co poza unikatową dla tych terenów florą. Oznacza też trudne dla wędkarstwa w wielu miejscach dno. Dobrze jednak sprawdzić swoje umiejętności dla niezwykle rozmaitego krajobrazu.

Łowiska w Poznaniu i okolicach

Na poznańskich łowiskach organizowane są również zawody dla członków PZW. Jeśli chcesz dogłębnie znać każde jezioro i najlepsze stanowiska, wydarzenia wędkarskie i doświadczeni na tych wodach wędkarze na pewno pomogą ci poznać tutejsze ryby.

Warto rozejrzeć się również za małymi, sztucznymi stawami stworzonymi specjalnie dla wędkarzy. Lokalni pasjonaci nie raz udostępniają swoje tereny innym zapaleńcom, by dzielić się pasją i tworzyć atmosferę wędkarskiej wspólnoty. Zaproś rodzinę na wspólny piknik. Miłego wędkowania!

Sonda
Jakich dostawców sprzęt chciabyś abyśmy mieli?
Kategorie blog
Newsletter
Za zapisanie się do newsletttera otrzymujesz kod zniżkowy o wartości 10 zł
Uwaga: Dotyczy zakupów powyżej 100 zł
Producenci
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium