Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Odbiór w punkcie - Paczkomat InPost) już od 299,00 zł.
Gdzie na ryby w Krakowie?
Gdzie na ryby w Krakowie?

Ze spinningiem nad Wisłę, a może spławik w Przylasku Rusieckim? Łowiska w Krakowie i okolicach są nie tylko liczne, ale także atrakcyjne. Z łatwiejszych wód nieraz trzeba zrezygnować po kilkunastu minutach szukania wolnego stanowiska. Wędkarze uwielbiają Kraków. To widać. Nie ma co się dziwić, bo krakowski odcinek Wisły zatłoczony przez liczne gatunki ryb równie licznie, co przez wędkarzy. Wynika to paradoksalnie z dużego zanieczyszczenia, które niegdyś odstraszało nawet największych zapaleńców. To, co wciąż pływało w pełnej odpadów rzece, miało okazję powiększyć swoją populację kilkukrotnie. Zanieczyszczenia pochodzące ze Śląskich zakładów zostały odcięte. Pielgrzymi od lat zastanawiający się, gdzie wybrać się na ryby, ze swoimi kijami zebrali się więc tłumnie u brzegu Wisły, by zobaczyć przez zwierciadło wody podwodny świat. Płody matki natury niemal wyskakiwały ze strumienia, by połknąć przynętę. Wędkarstwo kwitło. Oczywiście należy traktować tę historyjkę z przymrużeniem oka. Można zapomnieć o przejrzystej Wiśle, przynajmniej w najbliższym czasie. Co pozostaje prawdą, wędkarze rzeczywiście zaczęli przychodzić nad rzekę. Kiedy rozniosła się wieść o niezwykłym zarybieniu, co raz więcej zapaleńców siedziało nad brzegiem.

Nie tak łatwo

Zbiorniki zasilające Wisłę są regularnie zarybiane i dzięki temu można liczyć w Krakowie na tak wiele wspaniałych okazów różnorodnych gatunków. Złowienie grubej ryby w tej rzece nie jest jednak proste. Trzeba się wyjątkowo natrudzić, by taką złapać. W grę wchodzi oczywiście głównie spinning. Nie ma dużego wyboru, jeśli chodzi o metodę. Warto jednak wybrać się na ryby w bardziej urokliwy odcinek i potraktować rzekę jako sposób na miłe spędzenie czasu, a nuż uda się coś wielkiego wyłowić. Jednym z najpiękniejszych miejsc w okolicy jest odcinek Wisły w Tyńcu w bliskiej okolicy miasta. Piękny widok na klasztor wynagrodzi długie godziny oczekiwania na dużą rybę. 

Łowiska Kraków i okolice

Jeśli szukasz wody stojącej, niewzburzonej przez nurt ani wędziska kolegów, wbrew pozorom znajdziesz wspaniałe i piękne łowiska. Jezioro nie musi być tłoczne. Wędkarze nie bez powodu jednak je omijają. Uwagę przykuwa Przylasek Rusiecki. Wody wypełniające dawną żwirownię nie tylko pięknie wyglądają na mapie, ale i na żywo. Od tego zbiornika odstrasza wiele czynników, z których największym jest trudne dno. Zatopione powalone drzewa to trudny orzech do zgryzienia dla mniej doświadczonych pasjonatów. Zniechęca też polityka łowiecka, czyli ograniczenia i zasada ”złów i wypuść”. Pływają tam jednak gatunki o wiele bardziej zróżnicowane od innych łowisk zarybionych karpiem i tylko karpiem. Uprawiający wędkarstwo karpiowe też poczują się tu jak u siebie. 14 akwenów to więcej niż raj. Wartymi uwagi są również stawy Osieczany, należące do koła PZW Myślenice. To na pewno prostszy zbiornik, a również można tam złowić wiele gatunków. Gdzie na ryby? Tam, gdzie cisza i spokój. Osieczany to idealne miejsce na weekendowy wypad. 3 stawy i bliskość Zakopianki to chyba wystarczająca przynęta. Jeśli każde popularniejsze jezioro cię odstrasza, sprawdź tam.

Wydarzenia wędkarskie Kraków

Kraków cieszy się również częstymi zawodami wędkarskimi organizowanymi na Nowej Hucie, we wcześniej wspomnianym Przylasku Rusieckim i w wielu innych miejscach. Na najpopularniejszych łowiskach zawody odbywają się kilka razy do roku. Należy mieć to na uwadze nie tylko, jeśli chcemy podejść bardziej wyczynowo do wędkarstwa, ale też ze względu na niedostępność stawów w czasie zawodów. Prawie każde jezioro ma swoją grupę miłośników. Łowiska w Krakowie są zarządzane w znacznej większości przez PZW, który działa tu bardzo sprawnie.

Najlepsze łowiska w Krakowie

Kraków to wspaniały krajobraz i liczne gatunki ryb w Wiśle i w zbiornikach wód stojących. To świetne miejsce nie tylko dla lokalnych pasjonatów wędkarstwa, ale i dla zapaleńców z innych części regionu i kraju.

Kategorie blog
Newsletter
Za zapisanie się do newsletttera otrzymujesz kod zniżkowy o wartości 10 zł
Uwaga: Dotyczy zakupów powyżej 100 zł
Producenci
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium